Ludvíkovice 153,
40713

+420 724548196
jalinet@email.cz

Podpora

podpora@jalinet.eu

Jaromír Lienert

+420 608 745 500 - jali@jalinet.cz

Libor Sklenář

+420 724 548 196 - jalinet@email.cz

Podpora

Jak na to?

Pokud Vám nefunguje internet , zkuste zrestartovat - vypnout na 1 minutu  a pak opět zapnout vaši přijímací anténu a domácí WiFi router, pokud ani po té internet nefunguje, kontaktujte nás, prosím. Pokud potřebujete poradit nebo pomoci opravit váš počítač napiště na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 724548196 (Oblast Děčínsko)

Základní charakteristika bezdrátového připojení
Pracuje v mikrovlnném pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. Zatímco pásmo 2,4 GHz nabízí nižší vstupní náklady, novější 5 GHz technologie umožňuje podstatně vyšší kvalitu připojení a přenosové rychlosti. V každém případě se vyžaduje přímá viditelnost na přístupový bod (vysílač) a umístění přijímací jednotky zpravidla na anténní stožár nad střechou domu. Tato jednotka obsahuje anténu a mikrovlnné zařízení a je napájena nízkým napětím ( 12 - 24V ) po datovém kabelu. Pro zprovoznění musíte mít v PC síťovou kartu. 

Jak to funguje?
Ke klientovi je umístěno buď na střechu nebo za okno (nutná je přímá viditelnost na naše vysílače) přijímací a vysílací zařízení, které přijímá mikrovlnný signál z našich vysílačů, a je připojeno k počítači kabelem, čímž mu umožňuje být připojený k internetu. Umístěná anténa signál přijímá, ale i vysílá.( data k vám a data od vás ven do internetu)

Není to zdraví nebezpečné?
Ne, není. Naše zařízení jsou všechna schválena Českým telekomunikačním úřadem a jejich provozování odpovídá hygienickým standardům EU, tedy jejich vliv na zdraví a životní prostředí je zanedbatelný a dlouhodobé vystavení vysílání zařízení není zdraví škodlivé.

Co je to instalace?
Instalace spočívá v umístění antény, zprovoznění zařízení a svedení kabelu až ke klientovu počítači a v nastavení počítače zákazníka a demonstraci fungování internetu na tomto počítači, v případě nezpůsobilosti počítače na notebooku našeho technika.

Jak platit?
Můžete platit bankovním převodem na náš účet s uvedením variabilního symbolu jež je uveden na fakturách popřípadě použít číslo Vaší smlouvy, formou služby Sipo nebo poštovní složenkou, kterou Vám na vyžádání zašleme. Veškeré pokyny a údaje k platbám obdrží klient společně se smlouvami, které Vám po instalaci doručíme.

Musí být zařízení nějak napájeno?
Ano, musí. Zařízení musí být napájeno malým napětím (obvykle 12V / 24V záleží na typu zařízení). Standardně je napájení realizováno prostřednictvím napájecího adaptéru, který je připojen do zásuvky u klienta a posléze pomocí datového kabelu, který propojuje počítač se zařízením, je zařízení napájeno (v případě, že je umístěno na střeše nebo příliš daleko od zásuvky). Spotřeba  elektřiny je zanedbatelná a řádově se pohybuje kolem 5KWh měsíčně, tedy kolem 20 Kč. 

Funguje to i za špatného počasí ?
Ano, kvalitu připojení ovlivňuje počasí, ale minimálně. Snažíme se klienty připojovat na co nejmenší vzdálenost od našich vysílačů a samozřejmostí je umístění antény vně objektu s přímou viditelností na vysílač, pak ovlivnění povětrnostními podmínkami je minimální.

Je připojení stabilní?
Ano, je stabilní, pokud ovšem nedojde například k zarušení od cizích vysílačů popř. vysílačů někoho doma. Všechny WiFi vysílače používají podobné frekvence, které se mohou navzájem rušit. Vzhledem k tomu, že se jedná o volné vysílací pásmo, může každý vysílat na všech povolených frekvencích. Provoz WiFi sítí je ale regulován Českým telekomunikačním úřadem, který upravuje podmínky používání WiFi sítí a zavazuje jednotlivé poskytovatele, aby se navzájem nerušili a své vysílaní navzájem harmonizovali.

Co znamená slovo agregace?
Agregace znamená, že linka každého uživatele se přes přenosovou síť poskytovatele přenáší sdíleně s linkami  dalších (spolu)uživatelů, přičemž celkové vyhrazené pásmo pro přenos sítí je určitým zlomkem součtu koncových  rychlostí uživatelů. V podstatě jde o teoretické sdílení linky více uživateli a lze říci, že čím více se agregace blíží 1:1, tím máte vyšší šanci vždy dosahovat dané rychlosti.      

Co je to VoIP?
Metoda VoIP (Voice over Internet Protocol) neboli IP telefonie umožňuje přenos digitalizovaného hlasu prostřednictvím počítačové sítě. Využívá se pro telefonování prostřednictvím Internetu, intranetu nebo jakéhokoli jiného datového spojení.

Co potřebuji pro telefonování po internetu?
Pokud si budete chtít pořídit službu VoIP, musíte mít především co nejkvalitnější internetové připojení. Teoreticky vystačíte s rychlostí v obou směrech alespoň 128 kbps, ale skutečně bezproblémové bude spíše připojení 512/512 kbps a více. Vhodná je i rozumná agregace a malé nebo vůbec žádné datové omezení. Co se koncových zařízení týče, jsou v podstatě dvě možnosti. Buď se využije přímo vaše PC vybavené mikrofonem a reproduktory, nebo si pořídíte speciální IP adaptér (VoIP bránu).Tento se připojí přímo k počítačové síti a umožňuje připojit váš běžný telefon. Nevýhodou PC je hlavně skutečnost, že jen málokdo má svůj počítač neustále zapnutý, výhodou je naopak nízká pořizovací cena, kdy si uživatel musí koupit v podstatě jen mikrofon. Alternativou je též zakoupení tzv. IP telefonu, který se zapojuje přímo do počítačové sítě.

Proč mi neodchází pošta z mailu?
Chybné nastavení SMTP serveru odchozí pošty. Pokud využíváte pro komunikaci poštovního klienta Outlook pak pro odchozí poštu musíte nastavit SMTP server svého poskytovatele, v našem případě smtp.jalinet.cz nebo smtp.jalinet.eu. Pro příchozí poštu POP3 server poskytovatele vašeho mail účtu.

Oznámení dle §73 odst. 7 zákona č.127/2005 Sb., o elektronických komunikacích:


Uveřejnění a oznámení typů rozhraní komunikační sítě JALINET pro připojení přístrojů:
Všechna rozhraní odpovídají platným standardům a doporučením IEEE:
Typ rozhraní: Označení dle ITU-T Fyzické provedení konektoru:
FO ethernet 100Base-FX IEEE 802.3U-TX/FL LC,SC
FO ethernet 1000Base-FX IEEE 802.3z LC,SC
FO ethernet 100Base WDM IEEE 802.3u LC,SC
FO ethernet 1000Base WDM IEEE 802.3ah-2004 LC,SC
Ethernet 100Base-TX IEEE 802.3-2002 RJ45
Ethernet 1000Base-T,TX IEEE 802.3-2002 RJ45
Wi-Fi 2,4GHz IEEE 802.11b,g,n RSMA
Wi-Fi 5GHz IEEE 802.11a,n RSMA
Oznámení v souladu s povinnostmi vyplývajícími z §73 zákona č. 127/2005 Sb. uveřejněno
na internetových stránkách www.jalinet.eu